Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування - добровільне об'єднання учнів, мета якого - сформувати в дітях почуття господаря школи, класу, вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму.

В наукових дослідженнях є різні види тлумачення цього поняття.

Учнівське самоврядування - це:

- метод, організації учнівського колективу, який забезпечує формування відносин, відповідальної залежності в колективі та організаторських якостей окремої особистості;

- складова частина системи педагогічних засобів, оскільки вирішує специфічні завдання єдиного колективу;

- результат педагогічної взаємодії вчительського і учнівського колективів;

- діяльність, яка здійснюється самими дітьми, включаючи постановку мети, її розробку;

- принцип організації життя колективу школярів.

- розширення реальних прав та повноважень органів самоврядування;

- свідомість, самодіяльність та активність учнів;

- доброзичлива вимога;

- регулярна почергова змінність виборного активу;

- відповідальність віковим та індивідуальним особливостям учнів;

- конкретизація колективних творчих справ.

А для мене  як для президента школи учнівське самоврядування має дещо інший зміст. Учнівське самоврядування – це ніби єдина шкільна родина, яка функціонує як єдиний організм. До того ж активна участь у діяльності учнівського самоврядування допомагає школярам правильно оцінювати свої можливості та здібності, зміст тієї конкретної роботи і тих функцій, які на нього покладаються. Я вбачаю  в учнівському самоврядуванні  основу набуття сучасною молоддю початкових навичок колективної управлінської діяльності, оволодіння правилами колективного спілкування,  культурою взаємин, розвиток умінь вироблювати, приймати та виконувати рішення.

Я вважаю, що самоврядування важливо будувати на засадах гуманізму та рівності усіх учасників, утвердження стосунків взаємоповаги, коректності, співробітництва між членами учнівського самоврядування, між учнями та вчителями, а особливо між учнями та батьками, сім’єю.

Головне завдання учнівського самоврядування – це формування й розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою позицією, почуттям національної самосвідомості.

Мета учнівського самоврядування - це налаштування учнівської молоді на корисні, добрі справи, виховання в них кращих рис громадянина України, захист їхніх прав, інтересів, розвиток здібностей.

Для правильної організації та функціонування учнівського самоврядування головне розробити план його роботи, враховуючи інтереси та побажання школярів.

Президент школи